OSEM ilk eşdeğer parça belgesini Meydan Group iştiraki Sevgili Metal'e verdi.

Türk Sigorta Birliği’nin (TSB) üyesi olan sigorta şirketlerinin oto branşındaki hasarlarında maliyet yönetimi, hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyetini arttırmak için yedek parça ve servis sertifikasyonu yapmayı amaçlayan OSEM Sertifikasyon ve Eğitim Merkezi, OSEM-PS-10001 Eşdeğer Parça Belgelendirme standardına göre değerlendirme ve test sürecine dahil olan Metal Otomotiv firmasının VW Transporter çamurluk referans parçasını ilk eşdeğer parça olarak belgeledi. Belgelendirme süresi boyunca üretim yeri ve üretim hattı denetimi yapılan firmanın ürettiği parçalar Mobilite koordinasyonunda Tubitak MAM laboratuvarlarında test edildikten sonra uygunluğu doğrulandı.

 

Bu kapsamda ilk olması vesilesiyle Metal’in  eşdeğer parça belgesi TSB  Genel Sekreter Yrd. ve Osem Yönetim Kurulu üyesi Atilla Oksay, Osem Teknik Komite Başkanı Sedat Özatalay ve Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Cem Melikoğlu tarafından Sevgili Metal Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Meydan’a takdim edildi. Osem Genel Müdürü Bener Yılmaz, Sevgili Metal Genel Müdürü Volkan Yetiş ve Türkiye Satış Koordinatörü Serdar Kuşvuran’ın da katıldığı sertifika töreninde belgelendirme süreci kapsamında Sevgili Metal tarafından üretilen diğer parçalarla ilgili karşılıklı işbirliğinin geliştirilmesi konusunda mutabakat sağlandı.

 

 

SELSİAD Selçuklu Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu üyesi ve Konya Oto Yedek Parçacılar Derneği Başkanı Ömer Faruk Meydan’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptığı Meydan Group-Sevgili Metal Otomotiv Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. yıllara dayanan üretim tecrübesiyle Konya’da bulunan 5000 metrekare üretim alanında üretimini gerçekleştiriyor. Yenilenen yatırımları ile otomotiv parçaları konusunda uluslararası standartlara uygun üretim ile hata oranı en düşük üretim hizmetlerini sunmayı amaçlıyor. Sürekli gelişim ile teknolojiyi alt yapısına kazandırmaya çalışan, sektörün bir çok otomotiv parçası ihtiyacını karşılayan, güvenilen ismi olmak için özveri ile çalışmasını sürdüren bir firma olup geçmişten gelen tecrübesi ile hizmet veriyor.